Rock for People 2024

13.06.2024

Rock for People se v roce 2024 uskuteční v Parku 360 v termínu 13.-15. 6. 2024.
ROCK FOR PEOPLE 2024 opět přiveze ty největší světové i tuzemské hvězdy, desítky oblíbených vystoupení všech uměleckých směrů a zároveň spoustu zatím neobjevených talentů z celého světa!

Potvrzené kapely:
The Prodigy, The Offspring, Bring Me The Horizon, Yungblud, Bad Omens, Parkway Drive, Sum 41, Pendulum, Avril Lavigne, Against The Current, Alien Weaponry, Alpha Wolf, Aneta Langerová, Anna Veverková, Annet X, Arrogant Twins, AVIVA, Beth McCarthy, Billy Barman, Bitter Season, Black Box Revelation, Blackgold, Bleed From Within, Body Count feat. Ice-T, Bombarďák, Bombay Bicycle Club, Božejáci, Brutalismus 3000, Cimbal Hell Band, Corey Taylor, Counterparts, Crawlers, Crystal Lake, Dagny, Dead Pony, Deaf Heart, DeathbyRomy, Delilah Bon, Dmitrievna, Dogstar, DONOTS, Dying Wish, Enter Shikari, Fast Food Orchestra, Fit For A King, Glad for today, Good Times Only, Gutalax, Hanabie., High Fade, Hoobastank, Hot Milk, Chinchilla, IC3PEAK, iDKHOW, ITHACA, J.A.R., James And The Cold Gun, James Marriott, John Wolfhooker, Kaizers Orchestra, Kerry King, La Dispute, Lakeside X, Lazy Habits, Lufťáci, Maz Univerze, Missio, Mňága a Žďorp, Neck Deep, NoahFinnce, Of Mice & Men, Pam Rabbit, Pendl, Picture Parlour, Police Symphony Orchestra, RED, REDZED, Royal and the Serpent, Royal Republic, Royel Otis, Sanguisugabogg, Scowl, Shadow of Intent, Shame, Skyline, Skywalker, Smack One, Sofian Medjmedj, Soft Play, Solence, The Amazons, The Atavists, The Darkness, The Ecstasy Of Saint Theresa, The Lathums, The Struts, The Truth Is Out There, Thumper, Thy Art is Murder, Tomas Robin, UNDERØATH, Until I Wake, Visací Zámek, Vukovi, Vypsaná fiXa XXX, Wargasm, Xavier Baumaxa, Znouzectnost, 311, 58G

Dogstar aktuálně ztělesňují esenci jihokalifornské vypravěčské rockové kapely, kterou vždycky byli. Vytvářejí hluboce rezonující hudbu, která doslova pochází ze Somewhere Between the Power Lines and Palm Trees - tak se jmenuje nové album kapely, které vyšlo 6. října 2023 prostřednictvím jejich vlastního labelu Dillon Street Records. Hollywoodskou hvězdu Keanu Reevese pravděpodobně většina fanoušků zná jako hlavního hrdinu legendární trilogie Matrix, jako bývalého nájemného vraha Johna Wicka, nebo jako neohroženého vymítače Constantina. Neméně důležitým faktem je však skutečnost, že Keanu Reeves je renesanční osobností, která přes svoji celosvětovou slávu zůstává oběma nohama pevně na zemi. Keanu Reeves je filantropem v oblasti klimatické změny, lidských práv a v mnoha dalších i v rámci vlastní nadace pro pomoc výzkumu léčby proti rakovině nebo dárcovství finanční pomoci v dětských nemocnicích

Britská kapela Bring Me The Horizon, která má na svém kontě nominace na prestižní Grammy nebo BRIT Awards a je několikanásobným držitelem ocenění Kerrang a Heavy Music Awards, se rychle stává jednou z nejúspěšnějších současných rockových kapel a objevovala se na fanouškovském wishlistu Rock for People v největší míře. “Fanoušci jsou u nás na prvním místě, proto když nám dali vědět, že si přejí nejvíce kapelu Bring Me The Horizon, dělali jsme všechno proto, abychom jim toto přání splnili,” říká ředitel festivalu Michal Thomes a dodává: “booking kapel není vůbec jednoduchá věc, musí se správně potkat spousta okolností, jako například to, že kapela jede v daném roce tour, vyhovuje termín a podobně. Mám tedy obrovskou radost, že se nám to podařilo!”

O kvalitách Bring Me The Horizon svědčí jejich posun do nejvyšší ligy světových kapel, kdy se úspěšně zařadili mezi tradiční headlinery, kteří již po desetiletí ovládají primetime největších festivalových pódií po celém světě. Bring Me The Horizon loni vévodili lineupu Reading & Leeds festivalu a letos stáli jako headlineři po boku velikánů Metallicy a Slipknot na legendárním britském Download festivalu před sto třiceti tisícovým davem. Zasloužili se tak o to, že byl festival poprvé ve své historii zcela vyprodán.

Rockoví drzouni s tahem na branku z anglického Sheffieldu se do České republiky vrátí po roce, kdy na začátku roku 2023 předvedli v pražské Sportovní hale Fortuna bezkonkurenční show. Právě i ta přispěla k jejich obrovské místní popularitě, která stále raketově roste. Miláčkem publika je charismatický frontman kapely Oliver Sykes, který svým nakřáplým výrazným hlasem burcuje k sounáležitosti v úzkostech a trápení. Dává tak jasný signál fanouškům, že v tom nikdo není sám! Nespoutaná energie, rebelství i kontroverze – to jsou Bring Me The Horizon. Že se toho kluci z kapely nebojí dokazuje například i jejich živé vystoupení na předávání cen NME 2016, kdy během skladby „Happy Song“ frontman Oli zdemoloval stůl skupiny Coldplay, na který vylezl.

Bring Me The Horizon, jejichž jméno pochází z hlášky z filmu Piráti z Karibiku, se dali dohromady v roce 2004 a od té doby jsou stále na vzestupu. Na svém kontě mají přes 5 milionů prodaných alb a zástupy fanoušků po celém světě. Jejich poslední dvě alba “Post Human: Survival Horror” a “amo” debutovala na prvním místě UK Albums Chart, album “That’s The Spirit” z roku 2015 debutovalo na 2. místě a album “Sempiternal” z roku 2013 debutovalo na 3. místě stejného žebříčku. Agresivní melancholici, co kašlou na tradice na své cestě, oscilují mezi deathcorem až po elektrometal, tu s prvky popu, heavy rocku, punku, numetalu a samozřejmě jim nelze odpárat ani plíživý emo styl. Svojí tvorbou poctivě pracují na demontáži starého vyprázdněného světa, snaží se jeho konec uspíšit zvukovými plochami, mohutnými kytarovými stěnami, které vás zavalí jako tsunami. Texty drásají do hloubky a melodické zpěvné refrény, které muzikanti umí napsat, si lehce probojují cestu vpřed. Jako hlavní skladatelé figurují Oliver Sykes a Jordan Fish. Zvuk je mohutný až pompézní, podpořený klávesovými plochami a znásobenými kytarami, což je důkazem multižánrového rozpětí BMTH s inspirací od Linkin Park až po Justina Biebera. Na kontě mají spolupráci s hvězdami Edem Sheeranem, Machine Gun Kellym, Yungbludem nebo Sigrid.

Druhým headlinerem Rock for People 2024 - official event jsou legendární The Offspring, kteří v příštím roce oslaví 40 let na hudební scéně, netřeba představovat!
V dubnu 2021 vydalI své desáté studiové album "Let The Bad Times Roll". Projekt byl dokončen a uveden na trh ve víru celosvětové pandemie. Název alba se ve skutečnosti ukázal být čímkoli jiným, než špatnými časy... Příběh The Offspring je od té doby přesným opakem – byly to dobré časy.
Kapela (zpěvák Dexter Holland, kytarista Noodles, baskytarista Todd Morse, multiinstrumentalista Jonah Nimoy a bubeník Brandon Pertzborn) právě dokončila své kritikou nejoceňovanější americké turné, po kterém Dexter Holland prohlásil: "Odehráli jsme jedny z největších a nejlepších koncertů naší kariéry." S více než třemi dekádami celosvětových turné na kontě to o něčem svědčí. Pětadvacet amerických koncertů následovalo po nedávném vyprodaném turné v Austrálii, Kanadě, Evropě a Velké Británii a také po několika obřích festivalových koncertech po celé Evropské unii.

Kapela Against The Current, kterou tvoří zpěvačka Chrissy Costanza, kytarista Dan Gow a bubeník Will Ferri, je popová, rocková a indie kapela, která dělá vlny v hudebním průmyslu. Trojice je také známá svými kolaboracemi a prací v herním prostoru, především pak skladbou Riot’s League of Legends „Legends Never Die“ s více než 675 miliony streamů. Jejich nejnovější singly „blindfolded“ a „good guy“ získaly přes 6M streamů, což znamená začátek jejich nové nezávislé éry.
Čtvrté světové turné Against the Current „Nightmares & Daydreams“ odstartovalo letos v dubnu v Orlandu na Floridě. Jedná se o dosud největší turné ATC, kterého se má celosvětově zúčastnit více než 100 000 fanoušků. Nenechte si ujít příležitost zažít jejich nezapomenutelná živá vystoupení a stát se součástí neuvěřitelné hudební cesty, která vás zanechá v napětí. Připojte se k milionům fanoušků po celém světě, kteří si zamilovali popový, rockový a indie zvuk ATC, a nechte se jimi vzít na projížďku říší „Nightmares & Daydreams!“

Kanadská rocková formace Sum 41 se dostala do povědomí celého světa v roce 1996 poté, co se ukázalo, že její rodné město Ajax v Ontariu není schopno plně pojmout směs arénového riffování, hiphopových póz a drsného humoru této čtveřice. Jejich průlomový debut na velké značce, All Killer No Filler z roku 2001, obsahoval hit „Fat Lip“ a jeho následovníka „In Too Deep“, který se umístil na předních příčkách hitparád MTV. Od té doby se rozpustilý pop-punkový styl kapely postupně přitvrzoval temnějšími, světem unavenými texty a těžším, metalem inspirovaným útokem. Když v roce 2004 vyšel jejich dvojnásobně platinový třetí počin „Chuck“, byly metalové tendence kapely v popředí. Změny v sestavě a zdravotní problémy odsunuly kapelu v roce 2010 na vedlejší kolej, ale úspěšně se vrátila s dobře přijatými alby 13 Voices (2016) a Order in Decline (2019). V roce 2023 Sum 41 oznámili, že se po turné na podporu svého dvojalba Heaven and Hell oficiálně rozpadají.

Elektronické hudební duo, které vzniklo v roce 2013. Tvoří ho Anastasia Kreslina a Nikolay Kostilev. Jejich hudba se vyznačuje politickým podtextem a zejména pak kritikou ruské vlády. Jejich radikální názory a texty vedly v roce 2019 k cenzuře jejich hudby a jejich působení v mainstreamových médiích vedlo k bouřlivé podpoře na celém Západě a v Rusku. Cenzura vyeskalovala natolik, že se z bezpečnostních důvodů muselo duo z Ruska odstěhovat a nadále tvořit "ze Západu"

Bombay Bicycle Club skládají písně pro sobotní večery a písně pro nedělní rána už od svých sedmnácti let. To, že jim je dnes sotva třicet a zůstávají jednou z nejnápaditějších, nejnaléhavějších a pravděpodobně nejvlivnějších britských kytarových kapel minulé generace, svědčí o jejich schopnosti znovuobjevování. Vypovídá to ale také o tom, že kapela má bez námahy cit pro melodii a je mistrem jejího nasazení.

Trauma a tragédie se přenášejí z jedné generace na druhou. I když je to obtížné, stále máme sílu přerušit tento cyklus a začít znovu. Fit For A King se na své sedmé dlouhohrající desce “The Hell We Create” zamýšlejí nad bolestí těchto cyklů a možností je ukončit. Texaský kvintet ve složení Ryan Kirby [zpěv], Bobby Lynge [kytara], Daniel Gailey [kytara], Ryan „Tuck“ O’Leary [baskytara] a Trey Celaya [bicí] zkoumá tento příliv a odliv s obratnou, ale jemnou rovnováhou ostré metalové intenzity a vzletné melodické energie.
V roce 2011 se z Texasu vynořila kapela Fit For A King, jejíž charakteristický styl má kořeny v metalu a hardcoru a povznáší se hypnotickými hláškami. Po průlomovém LP “Creation/Destruction” si s alby “Slave to Nothing”, “Deathgrip”, “Dark Skies” a “The Path” vysloužili čtyři po sobě jdoucí debuty v Top 5 žebříčcích Billboard Top Christian Albums Chart i Top Hard Rock Albums Chart. Poslední jmenované album znamenalo jejich první první místo v Top Christian Albums Chart a Top 10 v Billboard Top Album Sales Chart.

S vyprodanými koncerty po celém světě a dvěma alby v první desítce britského žebříčku si The Amazons v září 2022 připsali své dosud nejvyšší umístění v hitparádě s třetím albem „How Will I Know If Heaven Will Find Me?“. Od svého vzniku v roce 2014 a vydání debutového alba v roce 2017 trio z Readingu stále dokazuje, že je jednou z nejzajímavějších kapel, které tato země vyprodukovala.

Čtvrtým headlinerem Rock for People 2024 jsou legendy a průkopníci elektronické hudby THE PRODIGY!

The Prodigy jsou jednou z nejúspěšnějších elektronických skupin všech dob, celosvětově prodali odhadem 25 milionů desek včetně více než 4,7 milionu alb ve Velké Británii. Získali sedm po sobě jdoucích alb na prvním místě britské hitparády. AllMusic je popsal jako „premiérovou taneční kapelu pro alternativní masy“ a „kmotry raveu“. The Prodigy během své kariéry získali mnoho ocenění, včetně dvou Brit Awards za nejlepší britský taneční počin, tří MTV Video Music Awards, dvou Kerrang! Awards, pět MTV Europe Music Awards a dvě nominace na cenu Grammy.

Více informací : 
Rock for People 2024

Další akce

Benátská! s Impulsem 2024
25.07.2024

Zahraničními hvězdami jubilejního 30. ročníku hudebního festivalu Benátská! s Impulsem, který se uskuteční od 25. do 28. července 2024 budou kapely Scooter, Suzi Quattro a Slade. Kromě nich se už...

PIVNÍ SLAVNOSTI na Novém Světě 2024
25.07.2024

10. Ročník Pivních Slavností na Novém Světě se vší parádou!!! Tohle tu ještě nebylo, to si nemůžete nechat ujít! 1500 mist k sedění v areálu pro 3500 lidí!!! 100 druhů piva a skvělé jídlo!...

Štěrkovna Open Music 2024
25.07.2024

Zveme vás na jubilejní 20. ročníky Štěrkovny Open Music, který se bude konat na Hlučínském jezeře.
Těšit se můžete na 3 dny plné zábavy a dobré hudby, přijedou:
No Name
Ewa...

Soldout Festival 2024
25.07.2024

Soldout Festival 2024 se uskuteční 25. až 27. července v Ostravě v Dolních Vítkovicích!
Velká rapová a drum & bass jména z Česka a Slovenska i dalších klubových žánrů. Opět uspořádáme...

Fest Pod Parou 2024
25.07.2024

LINE UP FEST POD PAROU 25.7.-27.7. 2024

THE TOY DOLLS, THE CASUALTIES, ANTI-NOWHERE LEAGUE, THE CLOVERHEARTS, BLITZKID, ACIDEZ, BANANE METALIK, JAWLESS, N.V.Ú., SPS, EXCLUDED, SKA PETARDA,...

Polanka fest 2024
26.07.2024

Hudební festival na koupališti Polanka pokračuje v roce 2024 dalším ročníkem. 7. ročník se uskuteční 26.7 - 27.7.2024. Nebudou chybět skvělý kapely, dobré jídlo i pití a soutěže, u kterých se...

Motosraz DOLÍK 2024
26.07.2024

PÁTEK
18:00 - BESTIE
20:00 - RIMORTIS
21:30 - JAHODY
23:00 - STRESOR
SOBOTA
16:00 - ROCKTOM
17:30 - KRKONOŠSKÉ MATKY
19:00 - FÉNIX
21:00 -...

DJEMBE MARATHON 2024
26.07.2024

Netradiční festival world hudby a tance v tradičním čase, místě a s tradičním programem. Vydejte se s námi na cestu napříč mnoha hudebními žánry. Uslyšíte rytmy západní Afriky, rytmy balkánské,...

Festival Na břehu 2024
26.07.2024

26.7. – 27.7. 2024 4. ročník s podtitulem „Rybníkářství“
V Obecním kempu obce Staňkov se už v pátek 26. července představí skupiny Jen tak tak a BIOPOP.
Páteční večer však proběhne...

The MILL fest 2024
26.07.2024

Chceš zažít netradiční hudební festival, na kterém se snoubí historie a příroda s tím nejsoučasnějším zvukem house a techna?
Není to jen další masová akce, další fesťák podle šablony....