METALFEST OPEN AIR 2024

31.05.2024

13. ročník mezinárodního metalového festivalu METALFEST OPEN AIR vítá do svého seznamu potvrzených kapel nové, přímo ikonické jméno – DIMMU BORGIR! Po loňské návštěvě polských zrozenců temnoty BEHEMOTH k nám nyní peklo vysílá další své nažhavené black-metalové misionáře – norské DIMMU BORGIR!
DIMMU BORGIR slaví už 30. výročí své existence a za tu dobu se stali významnými, klíčovými umělci, kteří zanechali nesmazatelnou a velmi ostrou stopu svého zvuku ve světě metalu. DIMMU BORGIR, se zrodili přímo v srdci norské black metalové scény v roce 1993, a dost rychle se dokázali vymanit z hranic žánru. Odvážili se zkombinovat tradiční black-metal s opulentní symfonickou orchestrací a stali se tak průkopníky nového oboru. Nahráli naprosto průkopnická alba jako “Enthrone Darkness Triumphant” (1997), “Spiritual Black Dimensions” (1999) či “Death Cult Armageddon” (2003) a podařilo se jim podmanit si s nimi celý svět. Po svých posledních dvou úspěšných albech “Abrahadabra” (2010) a “Eonian” (2018) a remixované verzi “Puritanical Euphoric Misanthropia” ohlašují nyní DIMMU BORGIR svůj 30letý odkaz tím, že poprvé vydají kolekci svých cover písní. “Inspiratio Profanus” obsahuje cover verzi “Black Metal” (VENOM), žánr definující “Perfect Strangers” (DEEP PURPLE), fanouškovsky velmi oblíbenou “Burn In Hell” (TWISTED SISTER), elektrizující ztvárnění songů legendárních CELTIC FROST a další pecky nesmírně vlivných umělců! Deska vyjde už 8. prosince a vy se můžete začít těšit na start letní festivalové sezóny! Ten totiž zajišťuje právě plzeňský METALFEST a s DIMMU BORGIR to bude extra brutus start! Co dodat? Snad jen to, že kapela nehráva moc často a tato headline show na plzeňském METALFESTU bude patřit jen k několika málo exkluzivním vystoupením, kde legendu uvidíte live!
Folk-metal bude zastupovat jedna z největších hvězd tohoto metalového sub-žánru, u nás velmi oblíbení Švýcaři ELUVEITIE! Tento folk-metalový fenomén už kvete na světové hudební scéně více než 20 let, a přesto přináší neustále něco nového! Jakmile se obloha setmí a přiletí první havrani, nastává čas pro ELUVEITIE a jejich další nezapomenutelnou, bouřlivou show! Přímo grandiózní folk-metal a chytlavou, fantastickou show můžete očekávat i od jedné z nejžhavějších německých metalových kapel současnosti, FEUERSCHWANZ, kteří aktuálně válcují hitparády se svým letošním albem „Fegefeuer“! Z Německa je i další, tentokrát power-metalová hvězda ORDEN OGAN. Poslední deska „Final Days“ se pro velký úspěch dočkala dokonce dvojího zpracování, podruhé jako re-edice s mnoha hostujícími umělci. Připravte se na dokonale energii nabíjející koncert! Řečtí SEPTICFLESH přivezou svoji temnou, symphonic-deathmetalovou show, která v sobě vždy skrývá mnoho poselství. Do poetického a temného doom-metalového světa vás vezme zajímavá švédská kapela AVATARIUM, zatímco naopak jiskrný svět fantazie objevíte spolu se znovu vzkříšeným hrdinou ANGUSEM McSIXEM!
Těšit se můžete i na slavné symphonic-metalové piráty VISIONS OF ATLANTIS, sympatické huňaté švédské vikingy BROTHERS OF METAL, moderní, svěží, odvážné a vždy optimisticky naložené APRIL ART nebo na veselé norské folk-metalisty TROLLFEST, kteří se vezmou na starost vaši dobrou náladu na festivalu!
Zpěvačka ELUVEITIE, krásná Fabienne Erni, představí na METALFESTU svoji prog-metalovou kapelu ILLUMISHADE, plnou dokonalé virtuozity, vášnivých melodií, éterických zvukových vrstev, a to vše ve zbrusu novém album a moderní show, která vám vezme dech! Do PLZNĚ se vrátí také bývalý kytarista slavných Accept, Herman Frank. Tentokrát se svou bandou IRON ALLIES a přímočarým heavy-metalem.
Na potvrzení dalších kapel nadále pracujeme a budeme vám je postupně servírovat.
Nejdůležitější info na závěr! Prodej festivalových vstupenek, za super zaváděcí cenu, platnou do konce září, nebo do vyprodání první emise vstupenek, startuje právě nyní!
Vstupenky, campy a parkování objednávejte exkluzivně zde: https://www.metalfest.cz/cs/Metalfest-vstupenky

Více informací : 
METALFEST OPEN AIR 2024

Další akce

EVIL DEATH FESTIVAL 2023
16.12.2023

Koncert death & thrash metal:
HYPNOS / death / CZE
VASTNESS /death,thrash/ PL
EXORCIZPHOBIA / thrash / CZE
GENOTHYPE / HC groove metal / CZE
F.O.B /death metal...

KAMEN!CE - Winter edition 2024
09.02.2024

Zimní a jednodenní edice úspěšného letního festivalu v České Kamenici!
Po loňském velmi vydařeném večírku je tady opět zimní jednodenní edice úspěšného letního festivalu KAMEN!CE!
...

Against the stream 2024
16.02.2024

Další ročník tradičního DIY hudebního festivalu Against the Stream v pivovarské pivnici minipivovaru Žamberk

Letos to bude v pátek, bude to akce na podporu místních kapel a start starých...

Pivní slavnosti Tábor 2024
14.03.2024

Zveme vás na PIVNÍ SLAVNOSTI TÁBOR 2024, které se budou konat již tradičně v prostorách hotelu Palcát ve dnech 14. - 16. 3. 2024. Pivo budete moci ochutnat od více než 20 pivovarů z celé České...

ROCKOVÉ VELIKONOCE 2024
30.03.2024

Velikonoční rocková nadílka v podání kapel:
Harlej, Traktor, Krucipüsk, Alkehol, Trautenberk, Morčata na útěku
Vstup otevřen od 12:00.
Start ve 13:00

DETONATOR PUNK FEST 2024
13.04.2024

Už se peče tento tradiční dubnový festival. Máte se na na co těšit.
Vystoupí:
VOLANT
PUNK FLOID
AQVA SILENTIA
P.U.M
Další účinkující budeme postupně zveřejňovat...

ČÍRO FEST 2024
19.04.2024

Letošní 12. ročník ČÍRO FESTU vám přinese 24 kapel napříč Českou i Slovenskou republikou a opět se vám na celý krásný víkend otevřou brány jedinečného areálu klubu Modrá Vopice v Praze.

Hradecký Majáles 2024
20.04.2024

16. ročník fenomenálního festivalu - vyvrcholení celoroční cesty za co nejpestřejší, nejnápaditější a nejsympatičtější akcí v roce. Ať už jsi studentem aktivním nebo bývalým, majálesové akce tě...

Pražský Majáles 2024
27.04.2024

18. ročník fenomenálního festivalu - vyvrcholení celoroční cesty za co nejpestřejší, nejnápaditější a nejsympatičtější akcí v roce. Ať už jsi studentem aktivním nebo bývalým, majálesové akce tě...

ČÁRY fest 2024
30.04.2024

Zveme vás na Čáry fest 2, které budou opět na fotbalovém hřišti v Chotětově a to 30.4.2024. Zahrají kapely WIX L.ODHÁNĚL, DEBILL HEADS, ARGEMA, HARLEJ a WALDA GANG. Po skončení bude afterpárty a...