Ikona světového extrémního metalu Max Cavalera a jeho banda SOULFLY na MASTERS OF ROCK 2023

Max Cavalera - ikona undergroundu, průkopník extrémního metalu, válečník třetího světa a vůdce rozmanitého a oddaného kmene jede jako drak a daří se mu! Patří mezi nejplodnější hudebníky v historii žánru. Sepulturu z Brazílie dovedl až na vrchol světové metalové scény a během této cesty si udělal fanoušky např. i z Ozzyho Osbourna, Deftonese či Davea Grohla. Je spoluzakladatelem Nailbomb, Cavalera Conspiracy, Go Ahead And Die a Killer Be Killed. Pravidelně a bez váhání chrlí jeden zabijácký riff za druhým. Avšak žádný projekt se s Maxem a jeho duší neztotožňuje tak výjimečně jako SOULFLY, jejichž stejnojmenný debut dorazil v roce 1998 s bezkonkurenčním odhodláním a duchem. Minulý rok v srpnu vydali SOULFLY už svoji dvanáctou desku nazvanou „Totem“ a právě s tou poctí Max Cavalera a jeho SOULFLY svou návštěvou letošní MASTERS OF ROCK ve VIZOVICÍCH!
Zhruba 25 let od založení kapely jsou zásadní soulové hity jako „Jumpdafuckup“, „Back to the Primitive“, „Downstroy“, „Eye for an Eye“, „Ritual“ a „Dead Behind the Eyes“ oslavovány stejně živě jako klasiky „Roots Bloody Roots“, „Refuse / Resist“, „Territory“ a „Dead Embryonic Cells.“ Nová deska „Totem“ opět překypuje energií utvářenou více než třemi desetiletími. Je přiměřeně brutální, pulzující, extrémní a povznášející zároveň. Divoké hymny SOULFLY dovádí extrémní hudbu až na samotné limity a zároveň do ní vkládají skvělé a originální momenty, nuance a disonance. Jako všichni inovativní hudební tvůrci, tak i Max Cavalera vyrábí své hity hlavně pro lidi. A SOULFLY je oslavou rodiny a jejího odkazu pro generace současné i budoucí.
SOULFLY vystoupí na Ronnie James Dio Stage ve VIZOVICÍCH teprve podruhé v historii festivalu, ale už teď je jasné, že se toto jejich vystoupení se na 100% zapíše na hodně dlouho do zlatých pamětí festivalu!